Yankee Candle

Produktów w kategorii: 1441
Liczba produktów: 1 - 24 z 1441

Uwodzą nietuzinkowymi zapachami, kuszą oczy kształtną formą i zachwycają wszechstronną funkcjonalnością – świece dekoracyjne, woski zapachowe, dyfuzory czy domki do aromaterapii marki Yankee Candle od lat uchodzą za najlepsze produkty rozpościerające nad domowymi czy biurowymi wnętrzami niezwykle atrakcyjną i trwałą aurę zapachową. Kochają je ho...

Uwodzą nietuzinkowymi zapachami, kuszą oczy kształtną formą i zachwycają wszechstronną funkcjonalnością – świece dekoracyjne, woski zapachowe, dyfuzory czy domki do aromaterapii marki Yankee Candle od lat uchodzą za najlepsze produkty rozpościerające nad domowymi czy biurowymi wnętrzami niezwykle atrakcyjną i trwałą aurę zapachową. Kochają je hollywoodzkie gwiazdy i zupełnie niesławne kury domowe. Z coraz większym natężeniem zadurzają się w nich Polacy – zwłaszcza ci, którzy cenią połączenie nowoczesnego designu z zawsze mile widzianą, wysoką funkcjonalnością. A jak to się zaczęło? I w czym tkwi tajemnica fenomenu marki Yankee Candle?

Pachnąca opowieść wigilijna

Najbardziej kultowymi liniami Yankee Candle są limitowane edycje świec, wosków, saszetek czy olejków – przygotowywane na specjalne okazje, podkreślające świąteczny klimat celebracji i – na długo przed premierą i wielkim ujawnieniem zamkniętych w nich kompozycji – doprowadzające największych fanów marki do powodowanej nieokiełznaną ciekawością gorączki. Nic w tym dziwnego, bo założeniem produktów Yankee Candle jest to, aby wyczarowywany olejkiem czy woskiem zapach kojarzył się z wyjątkowymi chwilami i wprowadzał do wnętrz naprawdę niezwykłą atmosferę – zamieniając każdy dzień w datę świąteczną. Ta trochę romantyczna misja firmy ma swoje początki w... samym początku Yankee Candle, czyli w grudniu roku 1969, kiedy ubogi, siedemnastoletni wówczas Mike Kittredge bardzo chciał ofiarować swojej matce wyjątkowy prezent. Z braku funduszy – postawił na oryginalny hand made i przy pomocy wytopionego z kredek wosku – przygotował rodzicielce nietuzinkową świecę.

Idea Kittredge'a tak bardzo spodobała się sąsiadce chłopaka, że ta poprosiła go o przygotowanie drugiej, własnoręcznie wykonanej i pachnącej naturalnymi aromatami świecy. Chłopak życzenie spełni, wykonał dwie świece – jedną dla matki, drugą – na sprzedaż, dla sąsiadki.

Imperium zapachu

Ta niezwykła historia bożonarodzeniowego podarunku wydaje się być tak urocza, że aż nieprawdopodobna. Jednak w przypadku Yankee Candle wszystko jest możliwe. Zwłaszcza, kiedy chodzi o spełnienie marzeń podpartych słuszną ideą, kreatywnością i dużą dawką talentu.

Dzisiaj, Yankee Candle to synonim najwyższej jakości i takiego też, najwyższego uznania. Siedziba tej cenionej na całym świecie firmy znajduje się w Stanach Zjednoczonych, a produkowane w niej świece – tworzone są przez jedynie wykwalifikowanych mistrzów rzemieślniczych wykorzystujących najnowocześniejsze technologie i sprawnie łączących marzenie z przeszłości z futurystyczną wręcz jakością.

Gwarancja zadowolenia

Firma Yankee Candle w swojej aktualnej ofercie posiada ponad 150 zapachów – co sprawia, że katalog sygnowanych marką aromatów należy uznać za największą na świecie bibliotekę kompozycji. Do tego – do asortymentu świec, dyfuzorów, wosków i olejków codziennego użytku – dodać należy produkty okolicznościowe i oferowane w ramach (na przykład świątecznych) edycji limitowanych.

I niezależnie od tego, czy sygnowana przez Yankee Candle świeczka, saszetka czy kominek do aromaterapii pochodzi z codziennej oferty ogólnej czy z linii okolicznościowej, wszystkie produkty tej marki cechuje niezwykła jakość wykonania, która opiera się na wykorzystaniu autorskich olejków zapachowych, najlepszych wosków, designerskiego szkła, oczyszczonej parafiny czy luksusowych dodatków dekoracyjnych. To wszystko składa się na gamę nietuzinkowych produktów, które uwodzą zarówno hollywoodzkie gwiazdy jak i zupełnie niesławne kury domowe. I które – co najważniejsze – najbardziej pospolity nawet dzień potrafią rozświetlić ciepłym blaskiem, wypełnić uwodzącym zapachem i zamienić w wyjątkowe święto powołane w imię celebracji chwili.

Zwiń tekst
Zobacz więcej