Świece zapachowe

Produktów w kategorii: 813
Liczba produktów: 25 - 48 z 813

Świece zapachowe to nie tylko klasyczny, bardzo ujmujący dekor. Świeca to nie tylko źródło światła, które stanowi przyjemną, romantyczną alternatywę dla elektrycznej żarówki. Świece – a dokładniej świece zapachowe – to katalog aromatów, które nadają wnętrzu pożądanego klimatu i wprowadzają przebywające w nim osoby w błogi nastrój odprężenia. A j...

Świece zapachowe to nie tylko klasyczny, bardzo ujmujący dekor. Świeca to nie tylko źródło światła, które stanowi przyjemną, romantyczną alternatywę dla elektrycznej żarówki. Świece – a dokładniej świece zapachowe – to katalog aromatów, które nadają wnętrzu pożądanego klimatu i wprowadzają przebywające w nim osoby w błogi nastrój odprężenia. A jak – tak właściwie – działa magia kreowana przez pachnące świeczki ozdobne?

Naukowcy wskazują jednogłośnie – ze wszystkich zmysłów to właśnie węch ma największy wpływ na nasze samopoczucie. To zapach najmocniej przyciąga wspomnienia, a przez to pozwala zapomnieć o zmartwieniach dnia codziennego i oddać się w pełni relaksowi. Okazuje się bowiem, że nasz mózg działa jak biblioteka aromatów, przez co znajome – kojarzone na przykład z dzieciństwa – zapachy jesteśmy w stanie rozpoznać nawet wtedy, gdy ich nuta jest ledwo wyczuwalna. Dlatego właśnie tak często zdarza się, że dokładnie rejestrujemy unoszącą się ponad tłumem woń konkretnych perfum – tych, którymi skrapiała się na wyjątkowe okazje nasza babcia, a kiedy wchodzimy do mieszkania w którym palą się waniliowe, ozdobne świece - od razu czujemy się tam jak we własnym, zapamiętanym z dzieciństwa, przyjaznym domu.

Nic więc dziwnego, że to świeczniki i świece usytuowane w strategicznych punktach sypialni wypełniają ją przyjaznym ciepłem, świeca zapachowa zapalona w kuchni pochłania swąd smażenia i gotowania przykrywając nieprzyjemne aromaty nutą kojących owoców lub budzącego wspomnienia pudru dla dzieci, a świeczki dekoracyjne umieszczone w domowym salonie najlepiej sprawiają, że wnętrze staje się jeszcze bardziej przyjazne.

Nie powinno też dziwić, że w asortymencie sklepu Goodies.pl kluczowe miejsce zajmują właśnie aromatyczne świece dekoracyjne – w tym świece Yankee Candle, których zapach z jednej strony eliminuje nieprzyjazne aromaty, a z drugiej – sprawia, że w wypełnionych nutami idealnie dobranej i nietuzinkowej kompozycji pomieszczeniach panuje ciepła, budząca miłe wspomnienia i kojąca zmysły aura.

Zwiń tekst
Zobacz więcej