Metaliczne cienie do powiek

Metaliczne cienie do powiek

W tej kategorii nie ma produktów.

Kosmetyki do makijażu oczu mogą mieć różne odsłony. W przypadku ceni do powiek najczęściej wybieramy pomiędzy matowymi, półmatowymi i mocno metalicznymi. Te ostatnie są szczególnie warte naszej uwagi, ponieważ umożliwiają wykreowanie pięknego wizerunku.

Metaliczne cienie do powiek mogą być sprzedawane pojedynczo lub w zestawach. W ofercie Makeup...

Kosmetyki do makijażu oczu mogą mieć różne odsłony. W przypadku ceni do powiek najczęściej wybieramy pomiędzy matowymi, półmatowymi i mocno metalicznymi. Te ostatnie są szczególnie warte naszej uwagi, ponieważ umożliwiają wykreowanie pięknego wizerunku.

Metaliczne cienie do powiek mogą być sprzedawane pojedynczo lub w zestawach. W ofercie Makeup Revolution jest ich cała masa. Różne propozycje kolorystyczne, które odzwierciedlają wszystkie odcienie tęczy, sprawiają, że każda kobieta może znaleźć „ten swój najlepszy kolor”.

Metaliczne cienie do oczu kiedyś były stosowane wyłącznie w stylizacjach wieczornych lub w okresie typowo karnawałowym. Teraz używa się ich nawet do codziennego makijażu i jest to rekomendowane przez najlepszych stylistów świata. Cienie w tonacji metalicznej doskonale podkreślają kształt powieki, a odpowiednio nałożone również poprawiają rysy twarzy. Pasują do każdego koloru tęczówki i silnie wydobywają głębię spojrzenia.

Metaliczne czy brokatowe cienie do powiek?

Cienie do powiek o wykończeniu metalicznym są równie często stosowane co brokatowe. Obydwa rodzaje posiadają swoją grupę zwolenniczek. Pamiętaj o tym, że cienie metaliczne doskonale prezentują się w połączeniu z brokatowymi, więc jeżeli jesteś amatorką tego pierwszego rodzaju, to wcale nie oznacza, że musisz całkowicie rezygnować z równie modnego brokatu.

Zalety cieni metalicznych marki Makeup Revolution:

 • Można nakładać je palcem i w ten sam sposób rozcierać (cecha bardzo przydatna podczas upałów)
 • Są silnie napigmentowane
 • Posiadają prawdziwe kolory (tzn. kolor cieni w pudełku jest możliwie najbardziej zbliżony do tego, który zobaczymy po nałożeniu kosmetyku na skórę)
 • Mają dobrą przyczepność (wtapiają się w skórę, nie rozmazują i nie rolują)
 • Są średnio pylące
 • Łatwe w aplikacji
 • Dają aksamitne, perłowo-metaliczne wykończenie
 • Posiadają silne nasycenie kolorów
 • Umożliwiają wykonanie stopniowania natężenia barw poprzez nałożenie odpowiedniej ilości warstw koloru
 • Do nakładania na sucho i mokro
 • W trwałym opakowaniu
 • Mają lekką konsystencję, która ułatwia rozprowadzane kosmetyku po powiecie
 • Przeznaczone zarówno do wyrazistego, jak i subtelnego makijażu

Zasady doboru koloru cienia metalicznego do tęczówki oka

Poniżej przedstawiamy podstawową regułę doboru koloru cienia do powiek do barwy tęczówki oka. Przestrzeganie jej jest gwarancją, że w danym makijażu będziesz wyglądać dobrze. Oczywiście możesz stosować również inne kolory, które będą się ciekawie prezentowały, ale w przypadku poniższej reguły silnie podkreślisz kolor swojej naturalnej tęczówki.

Oczy niebieskie – cienie metaliczne w odcieniach: złoto, brąz, beż, czerń, grafit, błękit

Oczy zielone – cienie metaliczne w odcieniach: fiolet, śliwka, zieleń, czerń

Oczy brązowe i piwne – cienie metaliczne w odcieniach: błękit, zieleń, jasny beż, jasny róż, czerń

Metaliczne cienie – hit najbliższych sezonów

Jeżeli chcesz stworzyć make-up, który będzie wyjątkowo trendy, to zdecyduj się na użycie metalicznych cieni do powiek oraz szminek, które dadzą efekt polakierowanych ust (np. tzw. szminki w płynie lub pisaku). To najmodniejszy makijaż tego i kilku kolejnych sezonów. Jeżeli nie jesteś zbyt odważna, to wykonaj malunek oka w tonacji ciemniejszej, a ust w jaśniejszej, bardzo naturalnej. Pamiętaj jednak, że bez względu na odcień szminki, modne usta muszą mocno błyszczeć.

Perłowe, metaliczne i błyszczące jak dyskotekowe kule oczy to sposób na niebanalny i bardzo wyrazisty makijaż w stylu glamur. Kobiety z takim make-upem wyglądają na wyjątkowo zadbane, a sam makijaż na profesjonalnie doprecyzowany. Perłowy blask to modny i fantazyjny pomysł na wyjątkową stylizację.

Warto pamiętać, że metaliczny makijaż jest zawsze bardzo popularny w zimie i jesienią, ponieważ wyjątkowo dobrze wygląda z jasną, perłową lub nawet lekko bladą cerą oraz ciekawie współgrają ze śnieżną aurą. Lekko odmładza cerę i uwidacznia jej młodzieńczy blask.

Jak wykonać perfekcyjny, metaliczny makijaż?

Make-up oczu w tonacji błyszczącej, metalicznej rządzi się trochę innymi prawami niż tradycyjny, stworzony z matowych cieni do oczu. Każda kobieta powinna przestrzegać kilku zasad, aby nie przekoloryzować własnej stylizacji, żeby efekt nie wyszedł komicznie. Niestety z metalicznymi cieniami do powiek można przesadzić, szczególnie wtedy, gdy wykonujemy make-up na co dzień.

W metalicznym makijażu należy pamiętać o tym, że błyszczeć mają tylko oczy, nie skóra! Należy użyć matującego fluidu i pudru. Dobrze jest również odpowiednio przygotować powiekę, używając bazy po makijaż Makeup Revolution.

Nasza charakteryzacja może mieć dwie odsłony. Metaliczne cienie do oczu mogą pokrywać całą powiekę lub tylko jej część. Na dzień polecamy tę lżejszą wersję. Można też zastosować pewien trik, czyli użyć ciemnego metalicznego cienia zamiast eyelinera, a resztę powieki wykończyć matowym, sypkim cieniem do powiek lub jaśniejszym metalicznym.

Zwiń tekst
Zobacz więcej