Płyny do demakijażu

Płyny do demakijażu

Produktów w kategorii: 2
Liczba produktów: 1 - 2 z 2
  • Pianka oczyszczająco-tonizująca FaceB4 Anti-bacterial...
    FACEWASH

    Pianka oczyszczająco-tonizująca marki Makeup Revolution. Posiada właściwości antybakteryjne. Oczyszcza pory i redukuje nadmiar sebum. Konsystencja produktu sprawia, że jest wydajny oraz łatwo się rozprowadza. Pompka powoduje, że aplikacja staje się łatwa i wygodna. Redukuje zaczerwienienia i niedoskonałości. Testowany dermatologicznie i klinicznie na...

  • Serum antybakteryjne FaceB4 Anti-bacterial (Makeup...
    SERUM

    Serum antybakteryjne marki Makeup Revolution. Zapewnia ochronę przed zanieczyszczeniami. Pomaga zapobiegać powstawaniu wyprysków i przebarwień. Zawiera witaminy A, B, B5 i E, które nawilżają skórę. Formuła dopasowana jest do wielu typów cer. Produkt jest wydajny, przez co starcza na długi czas. Pompka pozwala na wygodną aplikację i dozuje odpowiednią...

Płyny o demakijażu to niezbędne produkty, które nie tylko usuwają kosmetyki kolorowe ze skóry, ale także wszelkie inne zanieczyszczenia, więc mogą być używane nawet w te dni, które spędziliśmy bez make-upu. Najlepsze płyny do demakijażu posiadają cechy kosmetyków pielęgnacyjnych, czyli są wzbogacone o witaminy, których brakuje naszej skórze. Tak...

Płyny o demakijażu to niezbędne produkty, które nie tylko usuwają kosmetyki kolorowe ze skóry, ale także wszelkie inne zanieczyszczenia, więc mogą być używane nawet w te dni, które spędziliśmy bez make-upu. Najlepsze płyny do demakijażu posiadają cechy kosmetyków pielęgnacyjnych, czyli są wzbogacone o witaminy, których brakuje naszej skórze. Takie właśnie są płyny marki Makeup Revolution.

Płyny do demakijażu twarzy i oczu marki Makeup Revolution są zamknięte w wygodnym opakowaniu z higienicznym dozownikiem, który umożliwia otrzymanie optymalnej ilości preparatu. Posiadają dużą objętość (nawet 250 ml), dzięki czemu wystarczają na bardzo długo. Mogą być stosowane do zmywania makijażu oka, na cała twarz, szyję i dekolt. Doskonale oczyszczają, usuwają cały make-up włącznie z resztkami, perfekcyjnie wnikają pomiędzy rzęsy, przez co skutecznie rozpuszczają nawet najtrwalszy tusz.

Dlaczego warto używać specjalnych płynów do demakijażu?

Dokładne zmycie makijażu i oczyszczenie twarzy jest bardzo ważne. Pozostałości kolorowych kosmetyków w trakcie nocy zatykają pory skóry i uniemożliwiają naturalną wymianę gazową. Cera nie oddycha, a następnego dnia rano jest opuchnięta, ziemista, zmęczona. Złe oczyszczenie naskórka doprowadza również do wystąpienia wykwitów skórnych, a także zaostrza trądzik. Mycie twarzy zwykłą wodą jest błędem. Przede wszystkim w ten sposób nie mamy najmniejszych szans na dokładne usunięcie makijażu, tym bardziej tuszu do rzęs i szminki w lakierze. Dodatkowo chlor zawarty w wodzie z kranu drażni skórę oraz zawiera bakterie, które mogą podsycić rozwój różnych dermatoz, nie tylko popularnego trądziku młodzieńczego. Dobre, specjalistyczne płyny do demakijażu perfekcyjne oczyszczają skórę oraz przywracają jej odpowiednie pH, które zwykła woda zmienia, co jest bardzo szkodliwe i doprowadza do podrażnień oraz nadmiernego przesuszenia. Kosmetyki do demakijażu nie zawierają alkoholu, są bezpieczne dla skóry i oczu. Mogą być wzbogacone o substancje łagodzące i nawilżające. Większość z nich posiada witaminy, które pomagają zachować zdrową i promienną cerę.

Kolejną zaletą specjalnych preparatów do zmywania makijażu jest to, że doskonale przygotowują naskórek na kolejny makijaż. Zwiększają jego przyczepność oraz trwałość. Gwarantują, że pozostanie na miejscu i się nie rozmaże. Nie można zapominać też o tym, że przemywając twarz specjalnym płynem, jesteśmy w stanie zauważyć, czy demakijaż został wykonany poprawnie, czy wszystkie zanieczyszczenia zostały usunięte.

Jak używać płynów o demakijażu twarzy?

Polecamy najprostsze stosowanie, czyli z wacikiem kosmetycznym. Nakładamy niewielką ilość płynu na bibułkę i przecieramy nią twarz. Zmieniamy waciki tak długo, aż pozostaną czyste, czyli do momentu dokładnego zmycia wszelkich zanieczyszczeń. W przypadku wykonywania makijażu oka należy pamiętać o tym, że skóra w tym rejonie jest niezwykle cienka. Z tego powodu wszystkie ruchy powinny zostać wykonane delikatnie, żeby nie doprowadzić do szybszego powstania zmarszczek lub uwrażliwienia skóry. Doskonałym sposobem jest nasączenie wacika większą ilością płynu i przyłożenie go do powieki oraz przytrzymanie przez około 2 minuty. Substancje aktywne zawarte w kosmetyku delikatnie, ale bardzo precyzyjnie, rozpuszczą makijaż.

Należy pamiętać również o tym, że ruchy w okolicy oczu należy wykonywać z góry do dołu lub z zewnątrz do wewnątrz. Tarcie skóry wacikiem np. z wewnątrz do zewnątrz doprowadza do jej nadmiernego rozciągnięcia co jest gwarancją tego, że za niedługo pojawią się pierwsze lub kolejne drobne zmarszczki.

Dobre płyny do demakijażu szybko usuwają nawet wodoodporny makijaż. Nie wymagają silnego przecierania skóry. Są bezpieczne dla oka i bezzapachowe. Nadają się również do oczu wrażliwych i skłonnych do reakcji alergicznych. Nie trzeba ich spłukiwać.

Dobry demakijaż to najważniejszy element codziennej higieny.

Zwiń tekst
Zobacz więcej