Korektory do twarzy

Korektory do twarzy

Produktów w kategorii: 5
Liczba produktów: 1 - 5 z 5

Korektory do twarzy to kosmetyki, których nie stosują wszystkie kobiety, głównie z powodu obawy, że nie będą potrafiły się nimi posługiwać. Pomimo tego, że kojarzą się wyłącznie z profesjonalnym makijażem, to obecnie na rynku mamy kilka propozycji o wyjątkowo prostej aplikacji i wysokiej jakości, które są doskonałe dla każdej kobiety, nawet tej ...

Korektory do twarzy to kosmetyki, których nie stosują wszystkie kobiety, głównie z powodu obawy, że nie będą potrafiły się nimi posługiwać. Pomimo tego, że kojarzą się wyłącznie z profesjonalnym makijażem, to obecnie na rynku mamy kilka propozycji o wyjątkowo prostej aplikacji i wysokiej jakości, które są doskonałe dla każdej kobiety, nawet tej malującej się tylko okazjonalnie.

Główną rolą korektorów jest ukrycie wszelki niedoskonałości, w szczególności trądziku, wyprysków, miejsc mocno zaczerwienionych, rozszerzonych naczynek, silnych przebarwień. Zalecamy stosowanie ich również na cienie pod oczami, których w 100 procentach nie przykryje nawet najdroższy fluid. Zakup korektora do twarzy jest również dobrym pomysłem, jeśli twój obecny fluid się nie sprawdza, a dysponujesz dość ograniczonym budżetem. Dobry korektor do twarzy może zrobić to, na czym Twój pokład poległ.

Korektory do twarzy, czyli tzw. kamuflaże mogą rozświetlić cerę, uwypuklić policzki i łuk pod brwiami, a także sprawić, że twarz zacznie wyglądać młodziej. Trzeba pamiętać o tym, że krycie niedoskonałości to nie jedyna funkcja dobrego korektora.

Rodzaje korektorów do twarzy

W tej kategorii znajdziesz różne odsłony korektorów do twarzy: w sztyfcie, palecie, pisaku, fluidzie i pędzelku. Forma kosmetyku nie ma większego znaczenia, jeżeli chodzi o jego skuteczność i końcowy efekt. Tak wiele rodzajów korektorów wprowadzono po to, by każda kobieta mogła dobrać swój ulubiony sposób aplikacji.

Korektor w sztyfcie - dobrze kryje wypryski, krosty, pryszcze, rozszerzone naczynka. Nie powinno się go stosować jedynie pod oczy, ponieważ zawiera za dużo pudru, który mógłby tylko uwidocznić ewentualne suche skórki, albo zebrać się w drobnych zmarszczkach, co jeszcze bardziej zwróciłoby na nie uwagę. Taki korektor stosujemy punktowo, na konkretne niedoskonałości cery, nie pod oczy.

Korektor w pędzelku – idealny do stosowania pod oczami i na załamania skóry, w celu ich rozświetlenia. Doskonale sprawdza się na bruzdę nosowo-wargową, którą perfekcyjnie kamufluje.

Korektor w palecie – zdecydowanie jeden z najlepszych produktów na rynku, jakie można kupić, ponieważ posiada odpowiednią konsystencję, doskonałą wydajność, jest łatwy w aplikacji i ma przynajmniej kilka barw, dostosowane do każdego typu skóry oraz do idealne do zakamuflowania każdego rodzaju niedoskonałości

Korektory dzielimy również pod względem kolorystycznym:

  • Korektor żółty – skutecznie rozświetli skórę palacza, rozjaśni cienie pod oczami, maskuje sińce
  • Korektor zielony – ukryje trądzik i rozszerzone naczynka oraz silnie zaczerwienione obszary skóry
  • Korektor różowy – rozświetli cerę

Dobry korektor w walce z cieniami pod oczami

W dzisiejszych czasach trudno nie być przepracowanym lub chociaż niewyspanym. Niestety na cienkiej skórze pod oczami widać to bardzo wyraźnie. Zauważymy na niej również stres, a w niektórych przypadkach nawet najmniejsze odstępstwa od zdrowej diety. Sińce, opuchlizna i cienie po oczami mogą pojawić się w ciągu zaledwie jednej nocy, a u niektórych kobiet występują nawet przez całe życie. Kiepską kondycję skóry pod oczami mają również te osoby, które pracują przy komputerze, w sztucznym oświetleniu lub przebywają w pomieszczeniach klimatyzowanych. Niestety żadna z tych sytuacji nie jest naturalna i zdrowa, dlatego tak szybko wiać to na naszej skórze.

Receptą na niektóre worki pod oczami może być regularny masaż twarzy i odpowiednia ilość snu, wody i witamin dostarczanym z pożywieniem. Niestety nie w każdym przypadku to skutkuje, a jeśli już to nie jest to szybka metoda na poprawę wyglądu. Właśnie z tego powodu tak dużą popularność mają korektory, którymi można zatuszować pozostałości po nieprzespanej nocy lub kilku niezwykle stresujących dniach.

Zwiń tekst
Zobacz więcej