Palety do konturowania twarzy

Palety do konturowania twarzy

W kategorii znajduje się 1 produkt.
Liczba produktów: 1 - 1 z 1

Palety do konturowania twarzy zamknięte w wygodnych pudełeczkach stanowią jeden z najbardziej pożądanych kosmetyków kolorowych. Odpowiednio użyte umożliwiają efektywną poprawę kształtu twarzy (np. wypuklenie policzków, skrócenie nosa, wydłużenie podbródka, optyczne zmniejszenie zbyt dużego czoła) bez skalpela.

Konturowanie twarzy z zasady nie je...

Palety do konturowania twarzy zamknięte w wygodnych pudełeczkach stanowią jeden z najbardziej pożądanych kosmetyków kolorowych. Odpowiednio użyte umożliwiają efektywną poprawę kształtu twarzy (np. wypuklenie policzków, skrócenie nosa, wydłużenie podbródka, optyczne zmniejszenie zbyt dużego czoła) bez skalpela.

Konturowanie twarzy z zasady nie jest prostą czynnością. Szczególnie z tego powodu, że do pewnego czasu na rynku były dostępne wyłącznie profesjonalne i trudne w aplikacji palety, przeznaczone tylko dla zawodowych wizażystów. Na szczęście od pewnego czasu się to zmieniło, odkąd marka Makeup Revolution wprowadziła na rynek zestaw do profesjonalnego konturowania twarzy do domowego użytku. Korektory do konturowania i cieniowania twarzy posiadają nowoczesną konsystencję, która łatwo się rozprowadza, dobrze współgra ze skórą i pozwala na uzyskanie naturalnego efektu.

Jak używać palet do konturowania twarzy?

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że ludzka twarz nie jest płaska, a trójwymiarowa. Nakładane jednego koloru mocno kryjącego fluidu na całą twarz nie jest dobrym pomysłem, ponieważ buzia zaczyna wyglądać sztucznie. Twarz należy konturować, nawet wtedy, gdy nie mamy jej niczego do zarzucenia.

Konturując twarz, należy przestrzegać pewnej zasady:

Ciemne barwy sprawiają, że coś się chowa do tyłu, a jasne uwypuklają do przodu.

Co z tego wynika? Ciemne barwy z palety używamy na przykład w zagłębienie pod kością policzkową, aby wysmuklić buzię, a jasne na policzki, by wysunąć je do przodu. Myśląc o twarzy jak o czymś trójwymiarowym, łatwo osiągniemy perfekcyjny efekt.

Przed przystąpieniem do aplikacji warto uświadomić sobie, czym jest tzw. idealna twarz. Oczywiście prawdziwy ideał nie istnieje, ale można się do niego przybliżyć w jak największym stopniu. Idealna buzia to przede wszystkim nieskazitelna cera i symetria. Dodatkowo takie cechy jak wydatne usta, odstające kości policzkowe, duże oczy i mały zgrabny nos, sprawiają, że wyglądamy bardzo atrakcyjnie.

Sposób na duże usta

Używając zestawu do konturowania twarzy MR, możemy stworzyć ponętne usta bez konieczności wstrzyknięcia botoksu. Ciemny korektor z palety nakładamy pod dolną wargę, dokładnie tam, gdzie występuje naturalne zagłębienie, czyli nieco powyżej brody. Nad środek górnej wargi, zaraz przy linii czerwieni wargowej, malujemy cienką jasną kreskę korektorem. I gotowe!

Sposób na odpowiedni kształt twarzy

Proporcjonalna twarz to taka, która jest podzielona na trzy części w poziomie. Wszystkie są równe. Pierwsza część to czoło, druga to oczy i nos, trzecia – usta i broda. Jeżeli nie posiadasz naturalnie proporcjonalnej twarzy, to najprawdopodobniej możesz mieć jeden z dwóch problemów, czyli zbyt duże czoło lub zbyt długi podbródek. Duże czoło zakamuflujesz poprzez nałożenie ciemnego korektora z palety w okolicę linii włosów. Optycznie zmniejszysz tę część. Zbyt długi podbródek poprawisz w ten sam sposób, czyli nakładając ciemną barwę na jego końcu (czubek).

Sposób na piękny nos

Zbyt szeroki nos pomniejszysz poprzez nałożenie ciemnego korektora po bokach, a zbyt długi poprzez namalowanie ciemnej kropki na jego czubki i lekkie roztarcie jej.

Zestaw do konturowania twarzy Makeup Revolution – jeden kosmetyk do wszystkiego

Paleta do konturowania twarzy zawiera produkty do wysmuklania rysów, rozjaśniania oraz typowe korektory do stosowania np. pod oczy. W niektórych modelach znajduje się również bronzer i róż, czyli wszystko to, czego potrzebujesz, by stworzyć profesjonalny makijaż.

Zwiń tekst
Zobacz więcej