Pudry do twarzy

Pudry do twarzy

Produktów w kategorii: 5
Liczba produktów: 1 - 5 z 5

Pudry do twarzy to jedne z podstawowych kosmetyków, znajdujących się w kosmetyczce każdej kobiety. Można je stosować bezpośrednio na krem nawilżający lub jako wykończenie makijażu, czyli na podkład do twarzy.

Do czego służą pudry do twarzy?

Pudry do twarzy mają przede wszystkim zmatowić skórę oraz wyrównać jej koloryt. Mogą dodatkowo dodawać jej...

Pudry do twarzy to jedne z podstawowych kosmetyków, znajdujących się w kosmetyczce każdej kobiety. Można je stosować bezpośrednio na krem nawilżający lub jako wykończenie makijażu, czyli na podkład do twarzy.

Do czego służą pudry do twarzy?

Pudry do twarzy mają przede wszystkim zmatowić skórę oraz wyrównać jej koloryt. Mogą dodatkowo dodawać jej pigmentu lub być zupełnie przeźroczyste (tzw. pudry transparentne). Nałożone cienką warstwą wygładzają naskórek i sprawiają, że buzia staje się przyjemniejsza w dotyku.

Puder można nakładać w dwojaki sposób. Najczęściej aplikuje się go bezpośrednio na podkład do twarzy w celu przedłużenia trwałości makijażu i stworzenia jeszcze lepszego efektu matu. Można też zaaplikować puder bezpośrednio na skórę, czyli niepokrytą fluidem ani innym kosmetykiem koloryzującym. W takim przypadku puder służy nam głównie jako produkt dodający cerze zdrowego i równomiernego koloru.

Puder w przenośnej kosmetyczce

Pudry do twarzy doskonale sprawdzają się w podróży, pracy lub na imprezie. Przy ich użyciu można w ciągu dwóch sekund poprawić wygląd cery. W przeciwieństwie do fluidów, nakładają się o wiele szybciej i nie pozostają na palcach, ponieważ aplikuje się je tylko za pomocą specjalnej gąbeczki lub pędzla do makijażu.

Pudry do twarzy marki Makeup Revolution

W tej kategorii znajdziesz nowoczesne i bardzo wydajne pudry do twarzy profesjonalnej marki Makeup Revolution, dostępne w różnych wariantach (np. transparentne, w kamieniu, sypkie). Posiadają wysokiej jakości pigmenty, które są gwarancją nie tylko równego i naturalnego koloru, ale również doskonałej gładkości cery. Nie zbierają się w zakamarkach skóry, dzięki czemu nie musisz się obawiać, że Twoje ewentualne drobne zmarszczki zostaną nieestetycznie podkreślone.

Pudry do twarzy mają nie tylko działanie stricte kolorystyczne, wizualne, czy upiększające. Na przykład produkty marki Makeup Revolution dodatkowo poprawiają stan cery, ponieważ zawierają dobroczynne składniki o działaniu zdrowotnym. Doskonałym przykładem jest witamina E, zwana kwintesencją młodości, która nie tylko wygładza występujące już drobne zmarszczki, ale również zapobiega pojawieniu się nowych.

Rodzaje pudrów do twarzy

Pudry do twarzy mogą występować w różnych formach, które wpływają nie tylko na sposób nakładania, ale również na inne właściwości kosmetyku, istotne dla każdej kobiety.

Pudry prasowane (w kamieniu) – kosmetyki o jednolitej formie. Wyglądają jak sprasowane, połączone w kamień drobinki pigmentów. Do ich nałożenia potrzebujemy gąbeczkę, która zazwyczaj znajduje się już w pudełku od pudru, albo profesjonalny pędzelek do makijażu, który można kupić solo lub w zestawach pędzli. Na któryś z tych akcesoriów nakładamy odrobinę kosmetyku i strzepujemy jego nadmiar. Aplikujemy go na twarz, od jej środka do zewnątrz. Możemy ewentualnie nałożyć drugą warstwę kosmetyku, szczególnie w problematycznej strefie T.

Pudry sypkie – kosmetyki w formie drobnych drobinek z pigmentem, które mogą być zamknięte w tradycyjnym opakowaniu na puder, jak i w słoiczkach okrągłych lub podłużnych. Do ich nałożenia używamy pędzla z grubym włosiem, który można kupić solo lub w zestawie profesjonalnych pędzli do makijażu. Nabieramy odrobinę pudru, również strzepujemy nadmiar i nakładamy go na skórę delikatnymi okrągłymi ruchami lub tylko lekko oprószamy nim twarz.

Pudry w kulkach – mają kremową konsystencję w formie kilkunastu do kilkudziesięciu kulek. Nakładamy je za pomocą pędzla, który zanurzamy w pojemniczku i wykonując okrągłe ruchy, nabieramy odrobinę pigmentu, który następnie aplikujemy bezpośrednio na twarz. Pudry w kulkach są najbardziej wydajne.

Jak idealnie nałożyć puder na twarz?

Jeżeli nie używasz kosmetyków transparentnych tylko typowe kolorowe, a Twoi znajomi mówią Ci, że wyglądasz jakbyś miała maskę, to najprawdopodobniej problem tkwi nie w jakości używanego kosmetyku, a w sposobie jego nakładania. W wykonywaniu makijażu najważniejsze jest światło. Najlepiej robić to przy oknie i w świetle naturalnym, które pada równo na naszą twarz. Jeżeli wolisz malować się w łazience, to zainwestuj w duże lustro z dwoma kinkietami na wysokości twojej twarzy, rozstawionymi na dwóch końcach lustra.

Zwiń tekst
Zobacz więcej