Wieczór Kawalerski

Wieczór Kawalerski

Produktów w kategorii: 30
Liczba produktów: 1 - 24 z 30

Wieczór kawalerski to impreza obrośnięta już tradycją. Oto mężczyzna, zwykle całkiem jeszcze młody, zwykle z własnej i nieprzymuszonej woli powziął decyzję o zamianie swego dotychczasowego stanu kawalerskiego na stan małżeński, czy mówiąc inaczej: żonaty. Prawdopodobnie, gdyby życie w małżeństwie istotnie było dla mężczyzn straszne i pełne niepr...

Wieczór kawalerski to impreza obrośnięta już tradycją. Oto mężczyzna, zwykle całkiem jeszcze młody, zwykle z własnej i nieprzymuszonej woli powziął decyzję o zamianie swego dotychczasowego stanu kawalerskiego na stan małżeński, czy mówiąc inaczej: żonaty. Prawdopodobnie, gdyby życie w małżeństwie istotnie było dla mężczyzn straszne i pełne nieprzyjemności, to by się oni tak ochoczo nie oświadczali, bo to ich rolą wszak od wieków jest proponowanie małżeństwa... Przyjmijmy więc, że to takie tylko żarty. W których jednak pewnie i niejedno ziarno prawdy by się znalazło.

A zatem, żartobliwie, czy nie, oto kawaler kawalerem przestać być zamierza i stan wolny porzucić. Wydarzenie to rangi olbrzymiej i dla wielu przyjaciół płci męskiej poniekąd niezrozumiałe. Ponieważ jednak Towarzysz-Jeszcze-Kawaler wydaje się być przytomny, a praw i obowiązków wynikających z założenia rodziny świadomy, a nawet sprawia wrażenie, jakoby istotnie potrafił im sprostać i podołać, to koledzy go nie powstrzymują. Ale imprezę z tej okazji wyprawić wypada!

I nie mowa tu bynajmniej o weselu. Wesele swoją drogą. Zanim wesele, najpierw być musi wieczór kawalerski. Trochę zresztą do wesela podobny: tu też tańce, zabawa, prezenty i ogólna radość. Tyle że wszystko to na razie w gronie męskim i w charakterze jeszcze mało oficjalnym.

Wieczory, czy to kawalerskie, czy panieńskie rządzą się swoimi prawami. To impreza jedyna w swoim rodzaju i o ile na cudzych wieczorach kawalerskich lub panieńskich bywać można wielokrotnie, o tyle na własnym jest się raczej tylko raz. Okazja do świętowania jest to więc wyjątkowa, samo świętowanie również jest wyjątkowe, no i prezenty... o tak, one też są wyjątkowe!

Prezenty na wieczór kawalerski? Wszystko dozwolone!

Prezenty wręczane w wieczór kawalerski to prawdziwe perełki. Jeśli zostałeś na taki wieczór zaproszony, lepiej szybko zasięgnij języka, co się na tego typu imprezę przynosi, aby nie wygłupić się czymś zanadto konwencjonalnym. Tak tak, prezenty konwencjonalne, "normalne" i zwykle mile widziane, w tę konkretną noc, w czasie której młodzieniec hucznie żegna swój stan kawalerski, mogą być trochę nie na miejscu.

Prowodyrem i wodzirejem imprezy bywa najczęściej starszy drużba. On ustala, gdzie odbędzie się zabawa i jaki będzie miała charakter. Może też nadać imprezie jakąś tematykę, choć to raczej domena kobiet i ich wieczorów. Prawdopodobnie jednak to on jest osobą zorientowaną w kwestii prezentów. Z racji faktu, że prezenty na wieczorach kawalerskich zwykle są zorientowane wokół tego samego tematu, nietrudno o powtórzenie się któregoś z nich. Tu rola starszego - on powinien zadbać o stworzenie listy i powiadomienie uczestników wydarzenia, o tym, który z jej punktów jest jeszcze do wzięcia. Drużba może też zarządzić składkę na jakiś większy prezent albo coś, co wydarzy się w czasie wieczoru. Może też zasugerować zakupienie takich prezentów, które razem stworzą specyficzny komplet.

Nie da się ukryć, że wieczory kawalerskie (panieńskie zresztą też), to spotkania, na których aż kipi od wszelkich aluzji seksualnych. W tym duchu są też utrzymane prezenty wręczane z tych okazji.

Tak samo, jak wieczór kawalerski rządzi się swoimi prawami, tak i własnymi prawami rządzą się prezenty dla przyszłego nowożeńca. Tu nie ma granic, pruderii, kwestii w stylu: "wypada/nie wypada". Prezent na wieczór kawalerski nie musi być praktyczny, potrzebny, czy wymarzony. Ma być przede wszystkim charakterystyczny, zabawny, śmiały. Moment rozpakowywania prezentów przez Wkrótce-Żonkosia to jeden z gwoździ programu jego kawalerskiej imprezy. Im pikantniej, odważniej, śmieszniej, tym lepiej!

W ten konkretny wieczór prezenty nieco zmieniają swoją rolę. O ile na co dzień wręczamy je sobie w wyrazie sympatii i przywiązania, dbając o to, by sprawiły prawdziwą radość, o tyle w czasie wieczoru kawalerskiego liczy się po prostu dobra zabawa. Oczywiście nie zmienia to faktu, iż możemy włożyć wiele starań w wybranie odpowiedniego prezentu, oraz wykazać się przy tym dobrą znajomością upodobań przyjaciela, co może nawet zostać przez niego docenione... Jednak nie to jest w czasie tej wyjątkowej imprezy najważniejsze.

Prezenty są ważne ale przede wszystkim: dobra zabawa!

Wieczór kawalerski to zabawa o bardzo luźnym i spontanicznym charakterze. A już na pewno nikt nie traktuje jej sztywno i poważnie. Prezenty pewnie niejednokrotnie przepadają gdzieś w ferworze melanżu, a nawet jeśli bohater wieczoru doniesie je w komplecie do domu, to wątpliwe, aby pamiętał, co od kogo dostał i zamierzał przywiązywać do tego wielką wagę.

Najważniejsze jest to, aby wieczór kawalerski był świetną zabawą dla samego tytułowego kawalera, jak i dla jego towarzyszy. Liczą się emocje, wrażenia, przygody, uwiecznione na zdjęciach lub tylko w pamięci współuczestników imprezy. Prezenty mają się wpisać w klimat całości.

No dobrze, ale... co kupić na prezent dla kawalera?!

Co konkretnie pasuje na prezent dla faceta żegnającego wolność? Właściwie wszystko, co nawiązuje do męskości lub do małżeńskiego życia. Najczęściej panowie stawiają na prezenty śmieszne i pikantne, a nawet w tej śmieszności i pikantności kompletnie odjechane!

A zatem nieodłącznym elementem zawartości torebek prezentowych przeznaczonych dla Jeszcze-Kawalera są różnego rodzaju gadżety seksualne. Zarówno te do realnego wykorzystania, jak i właściwie niepraktyczne - na przykład sztanga na męskość. Bielizna z cukierków przeznaczona na noc poślubną? Czemu nie?! Podobnie jak jadalne farby czy flamastry do malowania ciała.

Niesłabnącą popularnością cieszą się też koszulki i bokserki z nadrukami. Zabawny nadruk może też być też naniesiony na kubek lub jakikolwiek inny gadżet.

Świetnym prezentem dla faceta może być też zestaw szklanek z naniesionymi na nie wizerunkami seksownych dziewczyn. Zabawki i słodycze w kształcie atrybutów kobiecości również wpisują się w kanon męskich prezentów.

Ale również męskie przyrodzenie bywa inspiracją do prezentu dla pana młodego. Choćby taka statuetka w kształcie penisa!

Jednak męskość, to nie tylko energia seksualna. Wśród prezentów dla mężczyzn mają swoje stałe miejsce różnorodne akcesoria związane z alkoholem. Eleganckie karafki, kieliszki, oryginalne kufle, otwieracz do piwa - to wszystko gadżety które mogą trafić w gust przyszłego żonkosia.

Mężczyźni cenią dobrą zabawę, słusznym prezentem może więc być ciekawa gra. Do wykorzystania zresztą od razu w czasie wieczoru kawalerskiego.

Prezent nie musi być materialny. Wybierając się na wieczór kawalerski, możesz się zastanowić nad wręczeniem w ramach prezentu biletów lub vouchera na jakiś koncert, event. Możesz zasponsorować przygodę taką jak skok ze spadochronem. Możliwości są nieograniczone.

W kwestii prezentów na wieczór kawalerski ogranicza cię tylko fantazja. Jeśli zresztą nawet zdarzyło by się, że by ci jej zabrakło - spokojnie, producenci nie śpią! Oferta szalonych prezentów z przeznaczeniem na ten niezwykły wieczór jest olbrzymia. Jest w czym wybierać. Możesz więc zdać się na pomysłowość innych i po prostu zdecydować się na coś, co wyda ci się najodpowiedniejsze.

"I nie zapomnę mojego wieczoru kawalerskiego aż do śmierci..."

Wieczór kawalerski i związane z nim przeżycia to dla każdego Pana Młodego niezapomniana impreza! Wkrótce wejdzie on na drogę małżeńskiego i rodzinnego życia. Ślub przez wielu bywa rozumiany jako przypieczętowanie dorosłości. Zwykle oznacza on podjęcie się nowych obowiązków, wkroczenie w etap bardziej ustatkowanego i odpowiedzialnego życia.

Impreza kawalerska stanowi zatem symboliczne pożegnanie się z dotychczasową beztroską. Jest to oczywiście umowne. Nowożeniec nie zrywa przecież nagle kontaktów z kolegami, mało która żona zaś jest tą z kawałów, która by swemu wybrańcowi takich kontaktów zabraniała. Przyjęło się jednak świętować wieczory kawalerskie jako moment porzucenia wolności i swobody na rzecz pewnego skrępowania. To lekka przesada, ale jeśli ta przesada stanowi źródło wyśmienitej zabawy, to chyba nie ma w niej nic złego!

Wszak nawet prezenty wręczane tego wieczora przyszłemu kawalerowi sugerują, że nadchodzi dla niego czas miodem i mlekiem płynący. Wszelkie seksualne zabawki, książki zapoznające z arkanami kamasutry, hasła na koszulkach nawiązujące do seksu... wszystko to stanowi zapowiedź istnej krainy niczym nieskrępowanej miłości, rozpoczynającej się w noc poślubną.

Bez względu jednak na pobudki skłaniające do zawarcia związku małżeńskiego, warto jest celebrować zarówno sam ślub, jak i pożegnanie stanu wolnego. Dlaczego? Bo każda okazja do spotkania ze znajomymi i szalonej zabawy jest okazją dobrą! Bo wieczory kawalerskie to zwykle najbardziej wariackie i niezapomniane imprezy! Bo nie ma żadnego powodu, żeby sobie odmawiać tej jedynej w życiu przyjemności bycia bohaterem własnego wieczoru kawalerskiego, przedniej zabawy w męskim gronie, sprośnych żartów i jeszcze sprośniejszych prezentów!

Nie tylko prezenty jednak stanowią oprawę kawalerskiego melanżu. Odpowiednie gadżety mogą być rozdane wszystkim uczestnikom. Świetnym pomysłem na przykład jest przygotowanie lub zamówienie certyfikatów uczestnictwa w wieczorze kawalerskim lub dyplomów utrzymanych w podobnym stylu. W czasie kawalerskiego wieczoru może być rozegrana jakaś typowo męska gra, a w tle lecieć film dla prawdziwych mężczyzn. Już nie wspominając o torcie. Tort na wieczorze kawalerskim to może być naprawdę popis cukierniczo-artystycznych umiejętności!

Wieczór kawalerski to jedyna taka impreza na całe życie. Bez względu na to, czy naprawdę zamyka jakiś jego etap, czy jest tylko symbolicznym żartem, może być świetną i niezapomnianą przygodą. Życie wymusza na nas podejmowanie kolejnych zadań i poświęcanie coraz więcej swojego prywatnego czasu na obowiązki. Warto zatem wykorzystać na zabawę każdą nadarzającą się okazję!

Zanim więc młodzieniec będzie miał okazję poznać wszelkie blaski i cienie małżeńskiego życia, niech raz jeszcze poimprezuje bez obrączki na palcu, w męskim gronie. Niech więc klimat tego przedślubnego wieczoru, pomysłowość jego uczestników i kreatywność w wyborze prezentów złożą się w całość nie do zapomnienia!

Zwiń tekst
Zobacz więcej