Stwórz autorskie zapachy do wnętrz!

Świece Yankee Candle podzielić można – pod względem kompozycji zapachowych – na dwie kategorie: świece bazujące na jednym, intensywnym składniku i zbudowane z kilku aromatycznych ingrediencji. Specjaliści Yankee Candle, kreując nowe kompozycje, wykazują się niezwykłą pomysłowością i łączą aromaty, które pozornie nie powinny do siebie pasować, a które – finalnie – tworzą najbardziej zjawiskowe, domowe perfumy.

Pierwsze kroki z Yankee Candle

My także możemy pokusić się o stworzenie własnych perfum – w pełni autorskich, odzwierciedlających nasze prywatne gusta i w stu procentach oryginalnych. Jak to zrobić?

Przede wszystkim warto zapalić w tym samym czasie kilka, prezentujących różne kompozycje świec. Mogą to być zapachy z podobnej linii (na przykład kwiatowej lub owocowej) lub aromaty budowane w oparciu o różne inspiracje. Efekt takiego miszmaszu zależeć będzie od ilości i rodzaju zapalonych świec oraz od tego, jak długo poszczególne tumblery czy słoje będą się paliły.

Można także pokusić się o stworzenie autorskiej mieszanki z woskowych tarteletek. W tym celu należy sięgnąć po co najmniej dwa woski zapachowe Yankee Candle, z każdego z nich ułamać dowolnej wielkości kawałek, a następnie – tak przygotowane okruszki – stopić w podgrzewaczu podczas jednej sesji.

Ciekawym pomysłem na wzbogacenie dominującej w domu kompozycji jest opryskanie pomieszczeń wypełnionych zapachem unoszącym się z wosku rozpalonej świecy wybranym odświeżaczem w sprayu. Można także – do palących się świec – dołączyć elektryczne odświeżacze powietrza czy klasyczne, bardzo aromatyczne dyfuzory Yankee Candle. Aromat unoszący się z głębi flakonika i uwalniany za sprawą pachnących patyczków stworzy z esencją wydobywającą się z wosku świecy niezwykłą, w pełni autorską mieszankę.