Jak wieszać zasłony

Upięcie zasłon jest w stanie zdeterminować wygląd całej dekoracji okiennej, a co za tym idzie — może mocno wpłynąć na całokształt aranżacji pomieszczenia. Powieszenie zasłon jest bardzo istotnym elementem całego procesu projektowania dekoracji okiennych. Warto przemyśleć wszystkie aspekty, zalety, jak i wady, możliwości, jakie ma inwestor, a także możliwości konstrukcyjne w mieszkaniu — dopiero po wzięciu pod uwagę tych wszystkich aspektów, można decydować o sposobie wieszania zasłon. A czy znasz je wszystkie?

Sposoby wieszania zasłony — znasz je wszystkie?

Sposobów na powieszenie zasłon jest sporo. Aktualnie każdy może przebierać w metodach wieszania tekstyliów w swoich wnętrzach. Do najpopularniejszych należą żabki. Sposób ten charakteryzuje przede wszystkim uniwersalność. Kolejną ciekawą metodą jest wieszanie zasłon na taśmie. Taśma jest wszyta w materiał, często jest marszczona w odpowiednie sposób, dzięki czemu zasłona czy firana prezentuje się bardziej elegancko.

Sporym zainteresowaniem cieszą się tekstylia na przelotkach i kółkach. To nic innego, jak metalowe obręcze wbijane w tkaninę, które pozwalają na bardzo szybkie powieszenie zasłony na drążku karnisza. Przelotki mogą różnić się od siebie wielkością. Zazwyczaj produkowane są z tworzywa sztucznego bądź ze stali nierdzewnej.

Sposoby wieszania zasłony

Bardzo popularną metodą mocowania zasłon są agrafki bądź haczyki flex. Wpinane są w kieszonki taśmy marszczącej, a następnie całość wsuwana jest w szynę. Zasłony mocowane na szelkach nie cieszą się zbyt dużą popularnością, ponieważ rozwiązanie to nie nadaje się do karniszy szynowych czy sufitowych. Jeśli chcesz zasięgnąć profesjonalnej opinii, warto sprawdzić ofertę https://malgorzata.poznan.pl/

Jak powiesić zasłony na żabki?

Najpopularniejszym sposobem ostatnich lat na wieszanie zasłon były żabki. Z wykorzystaniem żabek tkanina może zawisnąć prosto, bez marszczenia, jak i z niewielkim marszczeniem, z efektownymi fałdami. Do łatwiejszych w mocowaniu należą żabki z haczykami. 

Jak powiesić zasłony na żabki? Przyczepia się je najpierw do firany, a następnie haczyki zaczepia się na kółeczkach, które czekają już na drążku. Od niedawna na rynku można znaleźć także żabki dekoracyjne z klamrami. Świetnie zastępują kółka karnisza. W tym wypadku mocowanie zakłada się bezpośrednio na drążek.

Jak wieszać zasłony na szynie?

Zastanawiasz się, jak wieszać zasłony na szynie? Zasłony na wymiar wieszane na szynie zazwyczaj wyposażone są w specjalistyczny system flex. Oznacza to, że tekstylia posiadają wszyte haczyki fleks pozwalające na zamocowanie ich w szynie sufitowej KS wykonanej z lekkiego, a jednocześnie mocnego i wytrzymałego aluminium.

Jak wieszać zasłony na szynie

Haczyki fleks wykorzystane podczas mocowanie zasłon na szynie pozwalają na poziomowanie tkaniny, kiedy sufit jest nieco krzywy. Ponadto rozwiązanie to nie spędza snu z powiek jak inne, jeśli tkaninę trzeba zdjąć do prania. Zasłony fleks mocowane na szynie można również marszczyć w sposób dowolny. 

Cały system nie jest ani trochę problematyczny. Wręcz przeciwnie. Można w nim znaleźć wiele ciekawych, a jednocześnie bardzo praktycznych rozwiązań, które znacznie ułatwiają codzienne życie. 

Jak powiesić zasłony na taśmie

Jak powiesić zasłony na taśmie?

Po Twojej głowie chodzi pytanie, jak powiesić zasłony na taśmie? Przede wszystkim warto mieć na uwadze, że zasłony wieszane na taśmie dają dobry efekt estetyczny. Aspekty praktyczne spadają w tym przypadku na rolety bądź inne rozwiązania. Samo powieszenie zasłon na taśmie nie powinno sprawić większego problemu. Warto w tym celu położyć tkaninę na podłodze i przypiąć do niej w równych odstępach agrafki bądź żabki. Przypinanie tkaniny do wiszących na drążku żabek jest niepraktyczne i bardzo pracochłonne.

Kiedy już wszystkie agrafki znajdą się na tkaninie, kolejnym krokiem jest powieszenie ich na karniszu. Ten etap jest dziecinnie prosty. Taśma marszcząca w przypadku zasłon jest wybierana dużo rzadziej, niż w przypadku firan. 

Liczne sposoby wieszania zasłon to możliwość znalezienia dla siebie najlepszego, najmniej problematycznego i najbardziej efektownego rozwiązania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here